Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Laos a Kambodža

LUANG PRABANG • ŘEKA MEKONG • JESKYNĚ PAK OU • SLONÍ VESNICE • VODOPÁDY KUANG SI • VANG VIENG • JEZERO NAM NGUM • VIENTIANE • SIEM REAP • CHRÁM ANGKOR WAT • PHNOM PENH • SIHANOUKVILLE

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 8% ze základní ceny do 31.12.2017, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 8900
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena ubytování na pláži ve 4* hotelu ubytování na pláži v 5* hotelu
termín snídaně
13.03.2018- 25.03.2018 65 700,-
13.03.2018- 29.03.2018 69 700,- 4 000,- 6 000,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy/Vídně do Luang Prabang (s jedním nebo dvěma přestupy).

2. den

Přílet do Luang Prabang, transfer do hotelu, ubytování. Večerní procházka v Luang Prabang, které je jedním z nejzachovalejších tradičních měst v jihovýchodní Asii s mnoha kulturními památkami i úžasnou přírodou.

3. den:

Po snídani si prohlédneme nejstarší chrám města Wat Sene a také nádherný Wat Xiengthong, jehož střecha spadá až nízko k zemi, což je znak klasické laoské architektury. Poté se nalodíme a poplujeme proti proudu řeky Mekong s okouzlujícím panoramatickým výhledem na klidnou krajinu. Naším cílem budou tajemné jeskyně Pak Ou, které jsou přeplněné tisíci Buddhových soch různých tvarů a velikostí jako dary od poutníků. Při zpáteční cestě se zastavíme ve vesnici Ban Xanghai, kde se vyrábí místní specialita z rýžového vína. Po návratu do města Luang Prabang navštívíme Královský palác, ve kterém je dnes národní muzeum. Poté návštěva Centra umění a etnologie, kde se dozvíme mnohé o etnických kulturách v Laosu. Výstupem po 329 schodech se dostaneme na kopec Phousi, kde prozkoumáme posvátnou zlacenou stúpu a především si užijeme nádherný západ slunce s výhledem na město a řeku Mekong. Poté se ještě vydáme na noční trh s nabídkou místních
produktů. Návrat na nocleh v Luang Prabang.

4. den:

Ráno si přivstaneme, abychom mohli shlédnout v Laosu stále zachovalý unikátní každodenní ranní rituál obdarování buddhistických mnichů rýží od místních obyvatel. Po snídani v hotelu pak odjedeme do Sloní vesnice, kde se seznámíme s těmito obřími zvířaty a užijeme si asi třicetiminutovou projížďku na slonech do blízké džungle. Poté pokračujeme k vodopádům Kuang Si, kde se můžeme osvěžit koupelí v tyrkysovém bazénu pod vodopády nebo projít po lesních cestičkách. Po osvěžení se zastavíme u hrobky Henri Mouhota z 19. století, prvního Evropana, který objevil Angkor Wat a navštívil království v Luang Prabangu. Před návratem do města navštívíme Kuang Si Motýlí park. Dále zastavíme v místních vesnicích etnických menšin. Laos je vyhlášený tradičními řemesly, které budeme mít možnost poznat právě v těchto vesnicích. Po návratu do Luang Prabangu budeme moci pozorovat západ slunce od chrámu Wat Siphouthabath. Nocleh v Luang Prabang.

5. den:

Po snídani vyjedeme po silnici Route 13 do Vang Vieng. Cestu nám zpestří ohromující horské scenérie i zastávka v některé z místních vesnic. Po 6–7 hodinách dojedeme do města Vang Vieng, které se nachází v zákrutě řeky Nam Song. Ubytování v hotelu. Zde budeme moci obdivovat krásné přírodní scenérie s klidnou hladinou řeky a vápencovými skalami podél břehů. Můžeme pozorovat západ slunce anebo se procházet množstvím jeskyní. Možnost návštěvy jeskyně Tham Jang nebo zapůjčení kajaku a splavení části řeky Nam Song, což zde patří k nejoblíbenějším aktivitám. Nocleh ve Vang Vieng.

6. den:

Po snídani odjezd směrem do Vientiane jednou z nejkrásnějších oblastí Laosu. Zastavíme se u největšího jezera Laosu Nam Ngum, které je uměle vytvořené k zásobování země elektrickou energií. Možnost projížďky po jezeře s krásnou přírodní scenérií klidné hladiny jezera a okolní kopcovité krajiny. S místním životem se seznámíme i ve vesnici Ban Keune známou výrobou Lao whisky či na místním tržišti na 15. kilometru. Večer příjezd na ubytování do Vientiane.

7. den:

Po snídani se vydáme k prohlídce hlavního města Laosu Vientiane. Uvidíme nejstarší chrám Wat Sisaket s tisíci miniaturními sochami Buddhy i bývalý královský chrám Wat Prakeo, kde byl před svým přestěhováním do Bangkoku umístěn slavný Smaragdový Buddha. Budeme pokračovat okolo Presidentského paláce na prohlídku budhistického chrámu Wat Simuang. Odpoledne navštívíme památník Patuxay, nazývaný Vítězným obloukem Vientiane a posvátnou stúpu That Luang. Nocleh ve Vientiane.

8. den:

Ráno transfer na letiště a odlet z Vientiane do Siem Reap. Po příletu transfer na ubytování v hotelu. Odpoledne odjezd na první návštěvu unikátního chrámového areálu Angkor se stovkami chrámů roztroušenými na mnoha čtverečních kilometrech z období kmérské říše, svého času nejmocnější a nejskvělejší v jihovýchodní Asii. Prohlídka jednoho z nejpůsobivějších chrámů Ta Prohm sevřeného v zajetí džungle. Je to jediný chrám, kde cítíte sílu přírody, která pohltila kdysi dávnou a mocnou civilizaci. Staleté stromy prorůstají chrámy a bortí vznešené stavby. Procházka areálem chrámu a k večeru návrat do hotelu.

9. den:

Celodenní návštěva areálu Angkor, kterou zahájíme návštěvou komplexu Angkor Thom, původně čtvercového královského města s impozantními rozměry 3 × 3 km. Je obehnáno mohutnými 8 m hradbami a z vnější strany chráněno 100 m širokým a 6 m hlubokým vodním příkopem. Projedeme jižní bránou South Gate, před níž budeme obdivovat balustrádu mostu, kterou tvoří sousoší 54 bohů a 54 démonů symbolizujících prastarou hinduistickou legendu. V samotném centru města si prohlédneme ústřední chrám Bayon Temple s původně 49 věžemi (většina se zachovala) s bohatou reliéfní výzdobou a neuvěřitelným množstvím vytesaných obřích tváří. Dále budeme moci obdivovat Sloní terasu a Terasu malomocného krále s bohatým zdobením, hinduistický chrám Phimeanakas a další. Odpoledne přejdeme k největšímu a nejzachovalejšímu chrámu Angkor Wat, mistrovskému architektonickému díly vystavěnému na ploše 210 ha. Budeme se procházet množstvím galerií se sloupovím a bohatým zdobením, pavilony, nádvořími i chrámy ve věžích. K večeru návrat do hotelu a individuálně možnost návštěvy centra města Siem Reap s nočním trhem i slavnou ulicí Pub Street plnou restaurací a barů.

10. den:

Brzy ráno odjezd do areálu Angkor a pozorování východu slunce nad chrámem Angkor Wat. Návrat do hotelu na snídani a poté odjezd ze Siem Reap směrem do hlavního města Phnom Penh. Cestou zastávky ve vesnici Preah Dark s chrámem Banteay Samre zdobeným scénami z hinduistických legend. Odpoledne dojedeme k jezeru Tonle Sap, projížďka na lodi kolem plovoucí vesnice Choueng Kneas. Návrat do Siem Reapu a volný večer k návštěvě nočního trhu.

11. den:

Dopoledne transfer na letiště a odlet do Phnom Penh. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne pokračování prohlídky města věnované neblahému období vlády Rudých Kmérů (1975–1978), která si vyžádala životy několika milionů obyvatel. Návštěva velmi expresivní expozice muzea polpotovské genocidy ve věznici Tuol Sleng a památníku Killing Fields s hromadnými hroby za městem. Možnost nákupu suvenýrů na Ruském trhu s mnoha typickými výrobky. Večer návrat do hotelu.

12. den:

Po snídani pokračování prohlídky hlavního města Kambodže Phnom Penh - návštěva Královského paláce, kde dodnes sídlí král a jeho rodina. Dále Stříbrná pagoda, ve které je uložen i národní poklad – 90kg zlatý Budha zdobený 2.086 diamanty. Volné odpoledne k nákupům, procházkám, večer transfer na letiště a odlet z Kambodže s jedním přestupem zpět do Prahy a Vídně.

V případě prodlouženého termínu:
Odpoledne přesun z Phnom Penh do přímořského letoviska Sihanoukville, ubytování v hotelu u pláže.

13. den:

Přílet do Prahy a Vídně.

V případě prodlouženého termínu
Pobyt a relax na plážích Jihočínského moře v Sihanoukville s možností fakultativních výletů do okolí nebo lodních výletů na některý z nedalekých ostrovů, mezi nimž jsou nejoblíbenější Bambusový ostrov Koh Russay nebo Koh Rong s krásnými plážemi.

14. den:

V případě prodlouženého termínu
Pobyt a relax na plážích Jihočínského moře v Sihanoukville s možností fakultativních výletů.

15. den:

V případě prodlouženého termínu
Pobyt a relax na plážích Jihočínského moře v Sihanoukville s možností fakultativních výletů.

16. den

V případě prodlouženého termínu
Odpoledne transfer zpět do Phnom Penhu a večer odlet z Kambodže.

17. den

V případě prodlouženého termínu
Po poledni přílet do Prahy/Vídně.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu z Prahy/Vídně do Laosu vč. tax
• leteckou přepravu z Kambodže do Prahy/Vídně vč. tax
• leteckou přepravu z Laosu do Kambodže vč. tax
• 10× ubytování ve 2lůžkových pokojích ve 3* hotelech
• dopravu, výlety a všechny vstupy dle programu
• 10× snídani
• služby místních anglicky mluvících průvodců
• služby českého průvodce (při účasti min. 10 osob)

PRODLOUŽENÍ O POBYT NA PLÁŽI ZAHRNUJE:
• 4× ubytování ve 3* hotelu se snídaní
• transfer Phnom Penh–Sihanoukville a zpět

Příplatky

• jednolůžkový pokoj - základní program 8.900 Kč, program s pobytem u pláže 13.900 Kč
• vyřízení víz Laos a Kambodža cca 2.000 Kč
• ubytování na pláži ve 4* hotelu 4.000 Kč
• ubytování na pláži v 5* hotelu 6.000 Kč

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Video